Görme Engelliler

Hakkında

 
Kurum Kodu : 0
Kurum Adı : KUTLUDÜĞÜN İMAM HATİP ORTAOKULU
Telefon : 3125975050
Faks : 3125975050
WEB Adresi : http://kutluduguniho.meb.k12.tr
Adres : Kutludüğün Fatih Mah.Okul Sok.No1 Mamak/Ankara

VİZYON
Okulumuzdaki eğitim Atatürk ilkelerini esas almaktadır.Bütün öğrencilerimizin bireysel farklılıklarına göre başarılı olabilecekleri alanlar vardır.Okulumzda velilerimizin de çalışması verimliliği artırır.Öğrencilerimiz iyi insan iyi vatandaş ve iyi bir öğrenci olma sorumluluğunu taşımaktadır.Öğrencilerimiz öğretmenlerimiz araştırarak öğrenir okur sürekli kendini geliştirir ve yeniler.Öğrencilerimiz bütün çalışmaların odak noktasında bulunur.Herkes öğrenebilir.Okulumuz öğrenen okuldur.Okulumuz çucuk dostu okuldur.

MİSYON
Okulumuz her öğrencinin iyi bir üst eğitim kurumuna yerleşmesini ve sosyal becerilerini geliştirmesini,toplumsal ve milli değerleri yaşamasını benimsemiştir. İstiyoruz ki... Öğrencilerimiz kendilerine saygı duyulan bireyler olarak öğrenme sürecine etkin olarak katılsın. İstiyoruz ki... Tek düzeliğe uyumu esas alan işleyiş yerine,öğrencilerimizin yaratıcı yönlerinin geliştirilmesini esas alan işleyiş olsun İstiyoruz ki... Okulumuzda uygulanan eğitim-öğretim programları öğrencilerimizde öz disiplin gelişimini ve girişimciliği özendirsin. İstiyoruz ki... Okulumuz ortamında kararlar,okul bireylerine yeterince tartışma ve katılım fırsatı verildikten sonra alınsın. İstiyoruz ki... Velilerimiz her zaman yanımızda ve destekçilerimiz olsun. İstiyoruz ki... Hepimiz başaracağımıza inanalım ve başarmak için çalışalım. İstiyoruz ki... Rehberimiz sevgi,hep sevgi,ön koşulsuz,beklentisiz sevgi olsun.

BAŞARILAR

KURUM BİLGİLERİ
Öğretmen Sayısı : 4
Rehber Öğretmen Sayısı : 1
Öğrenci Sayısı : 24
Öğretim Şekli : Normal
Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:40-15:40
Derslik Sayısı : 2 Atölye-İşlik Sayısı : 0
Fen Laboratuarı Sayısı : 1 BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
Resim Sınıfı Sayısı : 0 Müzik Sınıfı Sayısı : 0
Yabancı Dil : İnternet Bağlantısı : ADSL (1 Mbit)
Hazırlık Sınıfı : 0 Konferans Salonu : 0
Spor Salonu : 0 Yemekhane : 0
Misafirhane : 0 Kütüphane : 1
Kantin : 0 Revir : 0
Bahçe : 0
Lojman Sayısı : 0
Lojman Bilgisi :
Isınma Şekli : Kalorifer-Fuel Oil

ULAŞIM BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İlçe:15km
Ulaşım : Kızılay´dan Dikimevi´ne gelip Kalp Merkezi karşısından Kutludüğün otobüslerine binilir. Ulus´tan ulaşım: Opera köprüsünün üstünden Kutludüğün otobüsleri geçiyor.Ayrıca aynı hattı kullanarak çalışan minibüsler mevcuttur.
Servis Bilgisi :
Yerleşim Yeri Bilgisi :

İSTATİSTİKLER
Kontenjan Bilgileri :

OKULUN SOSYAL VE KÜLTÜREL ETKİNLİKLERİ
Sportif Etkinlikler :
Bilimsel Etkinlikleri :
Proje Çalışmaları :